YITH WooCommerce Dynamic Pricing and Discounts - en to es_ES translation catalogue (132 entries)

en: Please, add a description for the rule
es_ES: Por favor, añade una descripción para esta regla

en: Do you really want to delete this rule?
es_ES: ¿De verdad quieres eliminar esta regla?

en: Settings
es_ES: Ajustes

en: Premium Version
es_ES: Versión Premium

en: Price Rules
es_ES: Reglas de Precio

en: Cart Discounts
es_ES: Descuentos de Carrito

en: Plugin Documentation
es_ES: Documentación del Plugin

en: Offer ends: %s
es_ES: La oferta termina: %s

[ctx: min_price]
en: From:
es_ES: De:

en: Free!
es_ES: ¡Gratis!

en: Guest
es_ES: Invitado

en: Include a list of vendors
es_ES: Incluir una lista de vendedores

en: Exclude a list of vendors
es_ES: Excluir una lista de vendedores

en: YITH WooCommerce Dynamic Pricing and Discounts Premium is enabled but not effective. It requires WooCommerce in order to work.
es_ES: YITH WooCommerce Dynamic Pricing and Discounts Premium está activado pero no es efectivo. Requiere WooCommerce para funcionar.

en: Customers
es_ES: Clientes

en: Users in list
es_ES: Usuarios en la lista

en: Exclude users in list
es_ES: Excluir usuarios en la lista

en: Roles in list
es_ES: Roles en la lista

en: Roles not in list
es_ES: Roles que no están en la lista

en: Minimum number of orders required
es_ES: Número mínimo de pedidos obligatorio

en: Minimum past expense required
es_ES: Gasto mínimo necesario

en: Products
es_ES: Productos

en: At least one selected product
es_ES: Al menos un producto seleccionado

en: All selected products in cart
es_ES: Todos los productos seleccionados en el carrito

en: Products not selected
es_ES: Productos no seleccionados

en: At least a selected category
es_ES: Al menos una categoría seleccionada

en: All selected categories in cart
es_ES: Todas las categorías seleccionadas en el carrito

en: Categories not selected
es_ES: Categorías no seleccionadas

en: At least a selected tag
es_ES: Al menos una etiqueta seleccionada

en: All selected tags in cart
es_ES: Todas las etiquetas seleccionadas en el carrito

en: Tags not selected
es_ES: Etiquetas no seleccionadas

en: Cart Items
es_ES: Artículos en el carrito

en: Minimum quantity of product items
es_ES: Cantidad mínima de artículos de producto

en: Maximum quantity of product items
es_ES: Cantidad máxima de artículos de producto

en: Minimum quantity of cart items
es_ES: Cantidad mínima de artículos en el carrito

en: Maximum quantity of cart items
es_ES: Cantidad máxima de artículos en el carrito

en: Cart Subtotals
es_ES: Subtotales en el Carrito

en: Minimum subtotal
es_ES: Mínimo subtotal

en: Maximum subtotal
es_ES: Máximo subtotal

en: Percentage Discount
es_ES: Porcentaje de descuento

en: Price Discount
es_ES: Descuento

en: General Settings
es_ES: Ajustes generales

en: Enable Dynamic Pricing and Discounts
es_ES: Activar Dynamic Pricing and Discounts

en: Coupon Label
es_ES: Etiqueta de Cupón

en: Name of the coupon showed in cart if there are discounts in cart (add a single word)
es_ES: Nombre del cupón que se muestra si hay descuentos en el carrito (añadir sólo una palabra)

en: Before "Add to cart" button
es_ES: Antes del botón "Añadir al carrito"

en: After "Add to cart" button
es_ES: Después del botón "Añadir al carrito"

en: Before excerpt
es_ES: Antes de la excerpta

en: After excerpt
es_ES: Después de la excerpta

en: After product meta
es_ES: Después de product meta

en: Display Quantity Table
es_ES: Mostrar Tabla de Cantidad

en: Display Expiring Date In Quantity Table
es_ES: Mostrar Fecha de Caducidad en Tabla de Cantidad

en: Quantity Table Title
es_ES: Título Tabla de Cantidad

en: Title of the Quantity Table
es_ES: Título de la Tabla de Cantidad

en: Discount per Quantity
es_ES: Descuento por Cantidad

en: Label for Quantity
es_ES: Etiqueta de Cantidad

en: Quantity
es_ES: Cantidad

en: Label for Price
es_ES: Etiqueta de precio

en: Price
es_ES: Precio

en: Enable Shop Manager to edit these options
es_ES: Habilitar que el Shop manager edite estas opciones

en: Quantity Discount
es_ES: Cantidad de Descuento

en: Special Offer
es_ES: Oferta Especial

en: Exclude items from rules
es_ES: Excluir artículos de reglas

en: Item quantity in cart line
es_ES: Cantidad de artículos en la línea del carrito

en: Single product
es_ES: Un sólo producto

en: Single product variation
es_ES: Variación de producto único

en: Sum of all products in list or category list
es_ES: Suma de todos los productos en la lista o lista de categorías

en: All products
es_ES: Todos los productos

en: Include a list of products
es_ES: Incluir una lista de productos

en: Exclude a list of products
es_ES: Excluir una lista de productos

en: Include a list of categories
es_ES: Incluir una lista de categorías

en: Exclude a list of categories
es_ES: Excluir una lista de categorías

en: Include a list of tags
es_ES: Incluir una lista de etiquetas

en: Exclude a list of tags
es_ES: Excluir una lista de etiquetas

en: Same product
es_ES: El mismo producto

en: Fixed Price
es_ES: Precio fijado

en: Everyone
es_ES: Todos

en: Include a list of roles
es_ES: Incluir una lista de roles

en: Exclude a list of roles
es_ES: Excluir una lista de roles

en: Include a list of customers
es_ES: Incluir una lista de clientes

en: Exclude a list of customers
es_ES: Excluir una lista de clientes

en: Discount Schedule
es_ES: Horario de Descuento

en: From
es_ES: Desde

en: To
es_ES: Hasta

en: Discount Combined
es_ES: Descuento Combinado

en: Choose if this cart discount must be combined with other coupon
es_ES: Elige si este descuento del carrito debe ser combinado con otro cupón

en: Discount Rules
es_ES: Reglas de descuento

en: Rule
es_ES: Regla

en: Value
es_ES: Valor

en: Select a role
es_ES: Selecciona un rol

en: Search for a customer
es_ES: Buscar un cliente

en: Search for a product
es_ES: Buscar un producto

en: Search for a category
es_ES: Buscar una categoría

en: Search for a tag
es_ES: Buscar una etiqueta

en: Search for a vendor
es_ES: Buscar un vendedor

en: Discount Type
es_ES: Tipo de descuento

en: Amount
es_ES: Cantidad

en: Save changes
es_ES: Guardar cambios

en: Discount mode
es_ES: Modo de descuento

en: Show price table
es_ES: Mostrar tabla de precios

en: Show in loop
es_ES: Mostrar en loop

en: Quantity Based
es_ES: Basado en la cantidad

en: User Status
es_ES: Estado de Usuario

en: Select Roles
es_ES: Seleccionar Roles

en: Select roles to exclude
es_ES: Selecciona los roles que excluir

en: Select Customers
es_ES: Seleccionar Clientes

en: Select customers to exclude
es_ES: Selecciona clientes que excluir

en: Apply to
es_ES: Aplicar a

en: Select the products to which applying the rule
es_ES: Selecciona los productos a los que aplicar la regla

en: Select Products
es_ES: Seleccionar productos

en: Categories
es_ES: Categorías

en: Tags
es_ES: Etiquetas

en: Vendors
es_ES: Vendedores

en: Apply adjustment to
es_ES: Aplicar ajuste a

en: Select the products to which apply the adjustments
es_ES: Selecciona los productos a los cuales aplicar los ajustes

en: Minimum Quantity
es_ES: Cantidad Mínima

en: Maximum Quantity
es_ES: Cantidad Máxima

en: Type of Discount
es_ES: Tipo de descuento

en: Discount Amount
es_ES: Cantidad de descuento

en: e.g. 5
es_ES: p. ej. 5

en: e.g. 10 - * for unlimited items
es_ES: p. ej. 10 - * para artículos ilimitados

en: e.g. 50
es_ES: p. ej. 50

en: Special Offer Rules
es_ES: Reglas de Oferta Especial

en: Purchase
es_ES: Compra

en: Receive
es_ES: Recibir

en: Repeat
es_ES: Repetir

en: Apply this discount
es_ES: Aplicar este descuento

en: With other rules
es_ES: Con Otras Reglas

en: Even if the product is on sale
es_ES: Incluso si el producto está rebajado

en: Show Price Table
es_ES: Mostrar Tabla de Precios

en: Select the products to which applying the adjustments
es_ES: Selecciona los productos a los cuales se le aplican los ajustes

en: Add new rule
es_ES: Añadir nueva regla
